MENU
rady pro chovatele koček

Moje kočka ragdoll (Karamelka)

Tatínek Karamelky je v barvě blue colorpoint a maminka v barvě seal bicolor, oba s PP. Karamelka je čistokrevná bez PP, v barvě seal bicolor. Jako pravá ragdoll je velice zvídavá, tolerantní a mazlivá.

Odchovaná koťata ragdoll

Prodej kotěte ragdoll

Všechna moje  koťátka jsou řádně očkovaná a odčervená. Do nových domovů půjdou s  očkovacím průkazem. Budou plně socializovaná, zvyklá používat kočičí WC se stelivem značky Cat's Best Nature, krmená značkovým krmivem Royal, konzervami Schmusy a přemraženým syrovým masem. Koťátka v žádném případě nejsou krmena lidskou stravou. Při příchodu do nového domova je nutné, aby chovatel podával koťátku pouze stravu, na kterou je zvyklé. Rozhodne - li se přejít na jinou značku krmiva, je důležité, aby tato změna byla pozvolná. V opačném případě by koťátko mohla mít zažívací potíže. S chovem kočiček Vám ráda poradím.

Prosím, respektujte termín nejbližšího možného odběru. Jsem si jistá, že řada chovatelů vám nabídne koťátko již v miminkovském věku. Je to pro ně samozřejně velmi výhodné. Koťátku nemuseli platit očkování, které se provádí nejdříve v 8. týdnu, odčervení a z velké části ušetřili i za stravu, která při používání kvalitních krmiv narůstá do nemalé výše. Jejich počínání je ale stejné, jako odebrat batole od maminky. Násilně tím ničíte nejsilnější pouto, jaké kdy na světě může existovat a ať budete sebelepší chovatel, nikdy již svému svěřenci nedokážete nahradit něco tak přirozeného a samozřejmého jako je kočičí máma. Vám navíc přibude jen trápení v podobě koťátka, které se vesele vykaká na váš nový koberec a se špinavou prdelkou zaleze do postele do čistých peřin, protože ještě ani 7 týdennímu prckovi osobní hygiena přespříliš neříká. 

Všechna koťátka mají jména, která ale pro budoucího chovatele nejsou nikterak závazná, v očkovacím průkaze nebudou vepsaná. Jedná se spíše o způsob, jak koťátka mohu oslovovat a vzájemně rozlišovat.

Během svého života jsem se setkala a stále setkávám se spoustou chovatelů, papírových i bezpapírových, kteří svá koťátka chovali v rozporu s veškerými zásadami etiky. U kočiček pravidelně uměle vyvolávali porod, nechávali je samotné zavřené v koupelně či je krmili obyčejným kravským mlékem, jež je pro kočky zdraví škodlivé a pak je vesele prodávali za cenu v řádu několika tisíc. Svá koťátka se snažím vychovávat podle nejnovějších poznatků a výzkumů. Jelikož věřím, že imunita mých svěřenců je ovlivněna z velké části kvalitní stravou, snažím se podávat co nejlepší možné dostupné krmivo, a to Royal. Z konzerv kočičky papají Schmusy. S ohledem na nové veterinární poznatky ve výživě koček respektuji zásadu, že kočka je narozdíl od psa čistě masožravec, proto kočičky cca. dvakrát týdně dokrmuji syrovým drůbežím nebo hovězím masem, jež bylo na 48 hodin přemraženo. V raném věku dostávají koťátka sušené mléko Beaphar Kitty Milk, jež je určeno speciálně pro koťata. Vzhledem k tomu, že zdraví kočiček je ovlivněno i prostředím, ve kterém žijí, snažím se, aby se moji svěřenci vyrůstali v bezstresovém prostředí. Koťátka jsou navíc zvyklá na běžný chod domácnosti.

Jelikož se pro Vás kočička na mnoho let stane rodinným příslušníkem a máte tak právo znát plně jeho i nejranější kotěcí věk, mou snahou je poskytnout budoucím majitelům i fotky toho, jak koťátko průběžně rostlo, než se dostalo do Vaší péče. Jelikož pro výběr koťátka není důležitý jen jeho vzhled, ale i povaha, snažím se budoucím majitelům co nejvíce nastínit jeho charakterové vlastnosti.

Odpovědi na otázky často kladené novými majiteli naleznete zde.

Rady před pořízením koťátka naleznete zde. 

Ragdoll kočičky jsou oproti jiným rasám daleko citlivější, na svém majiteli a ostatní kočičí smečce jsou značně závislí, ze začátku, převážně v prvních 14 dnech, se u koťátek po příchodu do nového domova může objevit protestní močení, usnadnit koťátkům tento přechod a s tím související jeho negativní chování může feromonový obojek. 

Plemeno koček Ragdoll

Hadrové panenky, tak bychom mohli přeložit pojmenování ragdoll. A je pravdou, že tito chlupáči dělají svému jménu čest. Při vzetí do náruče se zcela uvolní. To je dáno naprostou důvěrou těchto tvorečků k člověku. Ragdoll jsou zcela nekonfliktní, nikdy nevytáhnou drápky. Jejich oddanost k majiteli je až pověstná. Ne nadarmo proto bývají často nazýváni jako kočkopsi. Na člověku jsou přímo závislé a samotu velmi těžce snáší. Ragdoll dokáží navíc perfektně vycítit náladu svého člověka, to z nich dělá nevtíravé společníky.

Srst ragdollů je hebká na dotek, polodlouhá. Jejich zvláštností je, že i na tlapkách mají dlouhé chumáče chlupů. Oči těchto kočiček jsou jasně modré. Co se týče velikost, ragdoll patří mezi větší a mohutnější kočky, váha dospělého jedince se pohybuje kolem 8kg.

Plemeno ragdoll vzniklo úplně náhodou v 60.letech v Kalifornii. Její „zakladatelkou“ byla polodivoká nečistokrevná kočička Josephina. Ta v době březosti vběhla pod auto. Přežila jen zázrakem. Během své léčby radikálně změnila povahu. Z polodivoké kočky se stal obrovský mazel a stejně tak i její koťátka. Toho si všimla sousedka Ann, které se podařilo od majitelky kočičky, Penneles, získat tři koťátka. Ta se postupně stala prapředky těchto úžasných a neobyčejných koček. Kočka Josephina se této slávy nikdy nedožila. Pan Penneles ji nechal po dalším vrhu zlikvidovat. Bohužel ani její potomky neměl čekat lepší osud jak se později ukázalo. Ann se snažila nové plemeno proslavit všelijakými způsoby. Propagovala ragdoll jako kočky, které necítí žádnou bolest. Snažila se to dokázat například tím, že svými ragdoll koťaty házela v televizi o zeď a dokonce je nechala podrobit zdlouhavými vyšetřeními, které měly jejich údajnou necitlivost dokázat. To vše byl samozřejmě nesmysl, nicméně touto politikou se Ann podařilo toto plemeno proslavit a vytěžit z něj finanční maximum, a to bez ohledu na zvířata samotná. Naštěstí další osud ragdollů byl již příznivější, v roce 1981 byly dovezeni do Evropy kde začala jejich další, nová éra. 

Koťata k odběru

Tak všechna ragdollčátka v nových domovech, nová koťátka zatím nechystáme, snad příští rok :)

Všechna briťátka jsou v nových domovech.

 

 

O mamince Ragdoll

Jméno: Karamelka
Barva: seal bicolor
Otec: barva blue colorpoint
Matka: barva seal bicolor

Počet vrhů 5:

Fotky kočičí maminky:

969991_10200287756895187_528516010_n.jpg 260241_10200287760655281_841988877_n.jpg K3.jpg 302763_4265655238232_144099260_n.jpg 485917_4932918919407_503746297_n.jpg matka.jpg 537877_4416459488244_1851634328_n.jpg 562305_4930785826081_706366830_n.jpg 579877_4932914679301_704131638_n.jpg K4.jpg