MENU
rady pro chovatele koček

Vodní fontánka pro kočky

Vymoženost, o které se kočičkám ještě před několika lety ani nesnilo. Velká část koček umírá v pokročilém věku na selhání ledvin, to vedlo výrobce všelijakých kočičích hraček a jiných blbůstek ke snaze vymyslet, jak přimět kočičku dodržovat pitný režim. Pár chytrých hlav se dalo dohromady a vymyslelo převratný vynález kočičích dějin – vodní fontánku. Kočky totiž milují tekoucí vodu. Stojící voda v misce je pro ně krajně nezajímavá a pijí ji jen z nutnosti. Naopak, neustále proudící voda je pro ně mnohem lákavější.

Pokud se ovšem rozhodnete, že své kočičce koupíte fontánku, jistě narazíte na jeden velikánský problém – jakou. Není totiž fontánka jako fontánka a parametry na ní uvedené nemusí zdaleka odpovídat skutečnosti. Přikládám tedy recenze a hodnocení výrobků, které se na internetu nejčastěji vyskytují. Třeba Vám (a nebo Vaší kočičce) některá z nich padne do oka.

Cat Mate pítko pro domácí zvířata

fontana-matePlus – tichá, dobře se myje, výhoda více pater pro více koček

Minus – voda málo teče, drahé filtry

Přibližná cena - 800Kč

Cat Mate je fontánka, kterou doma používají moje kočičky. Musím říct, že já osobně bych neobjevila jedinou věc, kterou bych ji vytkla. Chod je velmi tichý, v balení najdete i náhradní filtr, čičinky ji zbožňují. Musím se tedy plně ztotožnit s pozitivními názory, které jsem k této fontánce na internetu objevila. 

Lucky Kitty keramická fontána pro kočky

fontana-luckyPlus – nemusí se kupovat filtry, zabere málo místa

Minus – hlučná, čerpadlo se musí často čistit, pokud chcete vyčistit čerpadlo - musíte vylít celý obsah, kvůli její hmotnosti špatná manipulace, nedrží přisáté čerpadlo, ucpává se a zanáší hadička

Přibližná cena - 1400Kč

Po přečtení a prostudování všech možných recenzí, které jsem k této fontánce našla, se domnívám, že ačkoliv keramika je dnes narozdíl od plastu opět v módě, za danou cenu lze najít i fontánky, které jsou mnohem více kvalitní než Lucky Kitty.

Drinkwel original fontána

fontana-drinkwellPlus - ---

Minus – složitější čištění, kolem motorku protéká, hlučné, kočkám vadí vrčení motorku

Přibližná cena - 1000Kč

I když spousta uživatelů na internetu píše, jak jejich kočičky fontánku Drinkwell original milují, nikde jsem v nejmožnějších názorech a recenzích nenašla jediné pozitivum. Naopak negativ jsem nalezla hodně - kočičky si na fontánku i kvůli jejímu hluku hůře zvykaly a kvůli členění fontánky je i její čištěné víceméně problematické.

Catit Design fontána Fresh & Clean 2l

fontana-designPlus – relativně málo hlučná

Minus – poměrně hodně uživatelů udává malou životnost, kvůli špatnému těsnění protéká

Přibližná cena - 500Kč

Jedná se snad o nejvíce kritizovanou fontánku. Vycházela jsem ze stránek www.zoohit.cz, kde se Catit Design nedočkal mnoho komplimentů. Podle názoru uživatelů je fontánka poměrně poruchová, a to i po krátké době například už i po dvou nebo pěti měsícíh došlo k nějaké závadě. 

Drinkwel 360 fontána

drinkwel360Plus - velmi tichá, dobře se čistí, možnost výběrů počtu pramínků

Minus - vyčnívající kabel u spodní strany fontánky (mohlo by dojít k jeho poškození o tostrou hranu), reklamace kvůli absence správného počtu adaptérů, filtry se špatně schání, vyšší cena

Přibližná cena - 1400Kč

Jedná se o poměrně kvalitní fontánku z vyšší cenové kategorie. Za velké minus bych považovala filtry, které se podle uživatelů téměř nedají koupit a bez nichž fontánka nemůže fungovat tak jak má. 

Drinkwell Platinum

fontana-platinumPlus - velmi tichá, bezproblémová údržba 

Minus - hlučná pokud do ní napadají kočičí chlupy

Přibližná cena - 1400Kč

Velmi kladně hodnocená fontánka. Je velmi tichá, řada jejích uživatelů ji má přímo ve své ložnici. Ke zvýšenému hluku dochází při špatné údržbě a jejím zanesením. Poměrně dlouho vydrží čistá, jednotliví majitelé uváděli i dobu 10dní. Patří opět do dražší kategorie. 

Catit Design fontána Fresh Celar velká

fonatan-catit-velkaPlus - nízká hlučnost

Minus - horší čištění kvůli její členitosti, při zapnutí vycákne voda, při nedostatku vody hlučnější 

Přibližná cena - 800Kč

Mně osobně by na tété fontánce vadila právě její členitost a s ní spojené obtížné čištění. Myslím si, že se jedná o poměrně zbytečný prvek, který sebou přináší mnohé nevýhody.

Catit Design fontánka Fresh Clear 3l

fonata-catit-3lPlus - tichá, objemná

Minus - --

Přibližná cena - 500Kč

K této fontánce jsem nenašla téměř žádné recenze. Z dostupných informací ale vyplynulo, že se jedná o tiché zařízení s velkou kapacitou vody a to vše za přijatelnou cenu. 

Raindrop Drinking fontánka 1.7l - nerez

fontana-raindrop-nerezPlus - lehká, lze mýt v myčce

Minus - velmi hlučná 

Přibližná cena - 1600Kč

Tato fontánka by mě jistě nelákala. Za tak velké peníze bych si mohla jistě koupit i kvalitnější věc než hlučící motor v nerez misce.

Raindrop Drinking fontánka - 1.7l keramická

fontanka-raindrop-keramikPlus - tichá

Minus - při vyšších výkonech cáká, při malém množství vody hlučná, kvůli její váze horší údržba,  za uhlíkovým filtrem není nic na zachycení uvolněného uhlí

Přibližná cena - 1400Kč

Sestřička Raindrop Drinking fontánky nerez, tentokrát ovšem v keramické podobě. Ačkoliv je narozdíl od výše uvedené fontánky tichá, vadila by mi asi špatná manipulace s ní. Fontánka je těžká, klouže a hrozí její rozbití.

Fresh Flow Deluxe automatická fontána

Plus - tichá, snadno rozebíratelná

Minus - pro kočku snadno vyndatelný filtr, mnozí uživatelé uvádějí, že čerpadlo začalo po několika měsících hučet

Přibližná cena - 900Kč

Velká část vlastníků Fresh Flow Deluxe uváděla, že jejich kočička snadno vyndala a zničila filtr, což považuji za velkou nevýhodu.  Našla jsem i několik osob, které tvrdili, že čerpadlo u fontánky začalo být po čase hlučné, přemýšlela bych tedy o kvalitě tohoto výrobku. 

fontana-delux           fontana-delux-cerna

Související články:

Sepsáno: únor 2013
Top Misky a zásobníky pro kočky